Yaşar Doğu Paneli Gerçekleştirildi


 

Fakültemiz tarafından 15 Aralık 2017 tarihinde OMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi’nde (UZEM) Fakültemizin gururla adını taşıdığı Olimpiyat Şampiyonu Güreşçi Yaşar Doğu’yu konu alan bir panel düzenledi.


Panele; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalçın Taşmektepligil, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz, Atakum Belediye Başkan Vekili Turan Mısır, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Olimpiyat Şampiyonu Dünyaca ünlü Milli Güreşçimiz Yaşar Doğu’nun spor hayatının tüm yönleriyle ele alındığı panele; Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Tevfik Kış, Yaşar Doğu’nun oğlu Prof. Dr. Gazanfer Doğu, Samsun Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Seven, Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı, panelist olarak katıldı. Panelin moderatörlüğünü ise Prof. Dr. Seydi Ahmet AĞAOĞLU yaptı. 


Açılış konuşmasını yapan Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Yalçın Taşmektepligil “Geçmişimizi ve büyüklerimizi anmak ve tarihimizi iyi öğrenerek genç nesillere aktarmak çok önemlidir. Yaşar Doğu Türk güreş tarihimizin efsanevi sporcularındandır ve mutlaka onun sporculuğunun yanında ahlaki yönü bütün ayrıntılarıyla gelecek nesillere aktarılmalıdır. Fakültemizde adını taşımaktan ve yaşatmaktan kıvanç duyduğumuz Yaşar Doğu, yalnız Türk güreş tarihini değil, dünya güreş tarihini de etkileyen güçlü bir isimdir.” dedi.Panelin ardından tüm panelistlere fidan sertifikası ile çiçek takdim edildi. 

  

  

Panelistlerimiz Tevfik Kış,  Prof. Dr. Gazanfer Doğu,  Ahmet Seven ve  Fatih Atlı'ya, Moderatörümüz Prof. Dr. Seydi Ahmet AĞAOĞLU'na katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. 


Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...

Yaşar Doğu Paneli Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız...